English

O NÁS

Pracujeme pro lepší zaměstnatelnost mladých, jsme specialisté na odborné vzdělávací pobyty

YouNet a IFOM (Institut pro vzdělávání, zaměstnanost a mobilitu) jsou italská nezisková organizace aktivní na poli vzdělávání, školení a mladých a specializované VET centrum.  YouNet a IFOM úzce spolupracují aby dosáhli společného cíle. Misí YouNet a IFOM je zlepšit zaměstnatelnost mladých a usnadnit jejich přechod ze škol na trh práce. Náš mezinárodní tým expertů při práci kombinuje praktické zkušenosti na základě předchozích úspěchů s oddaností věci.

 

Pokládáme pracovní mobilitu za účinný nástroj v boji proti nezaměstnanosti mladých a za most mezi vzděláním a prací. Zajišťujeme společnostem přísun učňů a dalších studentů a podporujeme školy, studující a učitele ve využívání příležitostí, které program Erasmus+ představuje, zejména v oblasti stáží a školení v zahraničí.

 

Máme široké zkušenosti s programy EU a již jsme úspěšně přijali či vyslali přes dva tisíce mladých lidí, učitelů a pedagogického personálu za účelem pracovního umístění, školení a job-shadowingu v rámci programu Erasmus+ a Evropského sociálního fondu.

 

Pracujeme jako síť na italském území kde spolupracuje s veřejnými institucemi, velkými i středními a malými podniky, VET centry, školami, univerzitami a dalšími formálními i neformálními vzdělávacími institucemi. Jsme zakladateli a koordinátory konsorcia VET škol, které je zaměřeno na poskytování vyšší kvality a dostupnosti učňovského zařazení, stáží a pracovně zaměřených výukových programů na národní i evropské úrovni.

 

Úzce spolupracujeme s lokálními a regionálními institucemi. Na bázi formální dohody s Europe Direct Point, boloňskou radnicí a krajem Emilia-Romagna YouNet provozuje informační středisko, které napomáhá orientaci, zapojování a přípravě občanů při výjezdech do zahraničí na školení, za prací či jako dobrovolníci. YouNet podporuje a členem Evropské aliance pro učňovskou přípravu, která propojuje veřejné autority, podniky, sociální partnery, poskytovatele odborného školství a školení, zástupce mladých a další klíčové aktéry, kteří propagují iniciativy a programy stáží  napříč Evropou.

 

Pravidelně organizujeme školení, výukové pobyty a job-shadowing pro učitele, ředitele, školitele a další pedagogický personál. Aktivně podporujeme vzdělávání k podnikání a sociální podnikání. Spolupracujeme se sítí EURES a participujeme na pilotním projektu Your First EURES Job a v programu Erasmus pro mladé podnikatele.

Věděli jste, že Erasmus+ plně financuje odborné vzdělávání v zahraničí?
Chcete se dozvědět, jak podporujeme účastníky projektu?
Přečtěte si více zde

O NÁS:

„YouNet byl naší hostitelskou organizací v projektu mobility Erasmus+. Zařizovali ubytování, místní dopravu, zajistili pracovní umístění ve skvělých hotelech a restauracích přímo v Bologni, spolehlivé vedení, podporu a týdenní vyhodnocování. Byl vždy po ruce, když nastaly problémy, poskytovali zpětnou vazbu a organizovali společenský a kulturní program s bezvadnými výlety. Spolupráce s YouNet, hlavně s Paulinou Walacik, byla výborná.“

- Alina Basak (Učitelka) 

 

 

Jako koordinátor mnoha projektů VET jsem měl to potěšení spolupracovat s YouNet již na čtyřech projektech. Nedoporučuji tohoto partnera pouze pro špičkový kulurní program, skvělou síť podniků, profesionální postup, ale zejména pro výbornou pracovní etiku. Opravdu jdou do každého projektu na 100%.”

- Marek  Propokowicz (Projektový koordinátor)

 

 

„Měla jsem to potěšení spolupracovat s YouNet a jsem na 100% spokojená. Pokud zvažujete organizaci zahraničních stáží, pak je YouNet tím, co potřebujete. SBALTE KUFRY A VYRAŽTE JEŠTĚ DNES! Doporučila bych YouNet? Moje odpověď je ANO.” 

 - Monika Konefał (Učnice)

 

  

Chcete více informací o nás a Erasmus+? 
Stáhněte si naši brožuru