English
Chcete se zapojit do Erasmus+?
Přejděte na stránku Národní agentury

Programy mobility pro studující

 

 

Erasmus+ nabízí možnosti odborného vzdělávání a přípravy žákům, učňům, studentům a čerstvým absolventům v zahraničí, tak aby mohli rozvinout své schopnosti a jazykové dovednosti.

 

Pracovní umístění v zahraničí zlepšuje jejich zaměstnatelnost a zjednodušuje přechod mezi vzděláváním a prací spolu s posilováním evropské spolupráce v oblastech odborného vzdělávání a přípravy. Stáže a učňovské pobyty většinou trvají od 2 týdnů po 12 měsíců.

 

Studenti jsou nasazeni buď přímo na pracoviště podniků či jiných relevantních organizací nebo do školy VET (s částečnou praxí). Na rozdíl od předchozího programu, lidé kteří jsou již v zaměstnání nemohou na programu mobility participovat, nicméně čerstvým absolventům z VET institucí je účast na programu do 1 roku od skončení studia otevřena.

 

Aktivity mobility jsou mezinárodní a musí zahrnovat nejméně dvě participující organizace (nejméně jednu vysílající a jednu přijímající/zprostředkovatelskou) z různých zemí a účastníci musí stáž absolvovat v zahraničním státě v rámci EU Uzávěrka pro rok 2015 byla v březnu tohoto roku.

 

Pro informace o podávání přihlášek se prosím obraťte na web české Národní agentury a přečtete si Erasmus+ programového průvodce.